KURUMSAL

1968 yılında Vida imalat sektörüne giriş yapan firmamız sektörün ilklerindendir. İtalya’dan getirdiği  “OMEGA” marka makineler ile üretimine başlamıştır. İlerleyen yıllarda süreklilik arz eden teknolojik yatırımlarla makine parkını yenilemiş ve aylık kapasitesini 150 tona çıkarmıştır. 

Kuruluşundan itibaren kendini sürekli geliştirerek, ürün çeşitliliğini çap 2'den çap 10'a ve 4 mm'den 220 mm Boya kadar çıkarmıştır. İmalatımızı oluşturan başlıca ürün çeşitliliğini sayacak olursak; Sunta Vidası, Metrik Vida, Sac Vidası, Torks Başlı Vida, Rysb Pullu vida, Plastik dişli vida, Paslanmaz Vidalar, Spesifik vidalar ( kullanım yerine göre özel yapılmış), Bombe Başlı imbus, Perçin ve  Altı köşe başlı vidalar başta olmak üzere geniş kapsamlı ürün çeşidiyle, Standart ve Özel ürünlerde yarım asırlık tecrübesi ile Türkiye Sanayisine katkılarını sürdürmektedir.

2002 yılında “KALİTE KONTROL LABARATUVARI” nı kurarak aynı yıl ISO 9001 KALİTE YÖNETİM BELGESİ ni almıştır. Kalite Laboratuvarında; Boyutsal ve Mikro Ölçüm Cihazları, Bakalite Alma, Sertlik Ölçüm Cihazları, Tork Testi, Mastar Kontrolü gibi çeşitli kontroller yapabilen makinelerimiz mevcuttur.

Kısa bir süre önce, yeni yapılan 6.000 metrekarelik binasına taşınan ve üretimine bu binada devam eden Vis Vidasan; Elektrik, Elektronik, Mobilya, Beyaz Eşya, Otomotiv Yan Sanayi, PVC ve Makine Sanayisi başta olmak üzere çeşitli sektörlere bağlantı elemanları üretmektedir.

Vis Vidasan olarak önceliğimiz, müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi Hizmet ve Kalite kuralları gereği tamamlamak ve karşılıklı birlikteliğimizin kalıcı olmasını sağlamaktır. Firmamız üretimine başladığı ilk günkü heyecanı ve yılların vermiş olduğu tecrübe ile müşteri memnuniyetini esas alarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Vis Vidasan; Sunta vidaların da “ Vissun Sunta Vidası ”, Metrik ve Sac Vidaların da ise “Metr-x” ve "Vis Vidasan"  Markaları ile Türkiye piyasasında geniş bir ağ ve kaliteli bir yer edinmiştir. Bu ürünleri müşterilerimizin isteği üzerine özel olarak geliştirip, Torks Başlı, Alyan Başlı, Paslanmaz olarak üretebiliyoruz.